Book directly with us and enjoy exclusive benefits

Güne denizin turkuaz rengi suyu ve Miracle’ın huzur dolu yeşil doğada başlayın!

Spa

Profesyonel terapi uzmanlarıyla hem zihninizi hem de bedeninizi yenileyin. Her biri özel dekore edilmiş odalar, özenle hazırlanmış dinlenme alanları, egzotik kokular eşliğinde farklı sunum seçenekleri ile tatil boyunca kendinizi huzurlu hissedeceğiniz keyifli deneyimler sizi bekliyor.

KESE VE KÖPÜK MASAJ

Türk Hamamı geleneğinde ilk aşamayı oluşturan “kese”, vücudun yoğun ter atmasını ardından temizlenmek ve arınmak için tatbık edilir. Kese , derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir. Köpük masajı ise vücudun doğal ve kokulu sabunlardan üretilen yoğun bır köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan masaj işlemlerinin bütününe verilen bir isimdir .

AROMA TERAPİ

Eski çin, mısır ve Hint uygarlıkları döneminden günümüze kadar gelen bu yöntem özel bitkilerden elde edilen saf aroma yağları ile uygulanmaktadır. Bu yağlar bitkilerin kök, reçine, yaprak ve çiçek kısımlarından elde edilir. Hem zihinsel hem fiziksel yararları bulunmaktadır. Çeşitli bitkilerden elde edilen bu uçucu öz yağların insan bedeni üzerinde oldukça pozitif etkileri vardır. Sakinleştirici,canlandırıci ,toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyci, uyarıcı ve kas gevşetici etkilerinin yanı sıra uyku bozuklakları gibi sağlık problemlerinin tedavisinde de destekleyici alternatifler olarak terih edilmektedirler.

REFLEKSOLOJİ

Genel anlamda vücutta biriken negatif enerji ve gerginlik hissinin doğrudan ayak altına yapılan masaj ile yok edilmesi volarak tanımlanmaktadır. Ayak tabanında bulunan reflex noktalarının her birinin vücut içerisinde yer alan belli bir iç organı temsil ettiği varsayılmaktadır. Uyarılan bu refleks noktaları sayesinde kaybedilen enerjinin geri kazanılması, kan dolaşımının dengeye sokularak yorgunluk hissinin giderilmesi hedeflenir. Bu prensip uyarınca mide bağırsak,kalp hastalıkları ile sinir sıkışması gibi nörolojik semptonların önlenmesinde yardımcı tedavi olarak tavsiye edilir.

SPOR MASAJI

Spor masajı yaygın olarak uygulanlan bağ dokusu masajlarından biridir. Hedef kitlesi sporcuları,profesyonel dansçıları ve yoğun fitness aktiviteleri ile uğraşanları kapsamaktadır. Bu masaj türüne, Isveç usulü masajın sporcular için geliştirilmiş özel versiyonu da denilebilir. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özelliği ritim, süre ve basıoranlarının farklı olmasıdır.

ANTI-STRESS MASAJI

Vücudun güne zinde başlaması veya gündelik hayatın getirdiği yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile uygulanan bu masaj türü dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak tatbik edilmektedir.

AYURVEDA ABLIYANGHA MASAJI DÖRT EL

Vücudu, ruhu ve zihni olağanüstü rahatlatan bu uygulama sırasında özel Ayurvedik yağlarla kişinin bünyesine uygun komple vücut masajı yapılmaktadır. Bu geleneksel masaj, organizmada bulunan enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerjı akımını harekete geçirir, vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

SICAK TAŞ TERAPISI

Çökelti ve volkanik aktiviteler sonucunda oluşan jeolojik taşların ısıtılarak vücutta belli noktalar üzerine yerleştirilmesi ile uygulanan bu eşsiz terapi, beden üzerindeki enerji merkezlerini uyararak kalp atış sıklığını yükeltir, dokulara esneklik sağlar, solunumu hızlandırarak hücre metabolizmasında transfer edilen oksijen miktarını artırır ve enerji desteği sağlar

THAİ-MASAJI

Asırların bilgi birikimini taşıyan ve komşu olduğu medeniyetlerin keşfettiği özel tedavi yöntemlerinden doğan bu beden masajı “pasif yoga” olarak da adlandırılmaktadır. Thai masajıuygulanan kişi için ruhen – sakinlik,huzur, dinginlik , farkındalık, arınmışlık ve yenilenme, bedenen, rahatlama, derin dinlenme , güç kazanımı, tazenleme, duygusal açıdan ise şevkat, sevgi ve saygı temelleri üzerine kurulmuştur. Thai masajını uygulayan uzman ise, yürekten paylaşımı, sevgiyle vermenin zevkini ve bir olmanın coşkusunu şevkat duygularıyla birlikte dolu dizgin yaşamaktadır. Thai masajı tüm vücuda uygulan bir masajdır ve süreç esnasında kesinlikle yağ kulanılmaz. Taylanda özgü rahat masaj kıyafetleri giyildikten sonar vücuda, ayak parmaklarından kafa derisine kadar , özel baskı ve esnetme hareketleriyle donatılmış zengin bir masaj uygulanır. Esnetme hareketlerinden dolayı “tembel yogası” olarak da bilinmektedir. Akupresür , Shiatsu ve Yoga aşamalarının renkli ve şaşırtıcı karışımlarından oluşmaktadır. Esnetme, kompres, noktasal basınç ve yumuşak sanımıların harmanlanması ile yaratılan Thai Masajı, fiziksel bedenimizi, enerji hatlarımızı ve kalbimizi beslemesi gibi özeliklerinden dolayı hareketli meditasyon olarak da bilinmektedir.

LOMİ LOMİ DÖRT EL

Hawaii kökenli bir masaj olup, karar verme aşamasındaki kişilerin ruh ve zihninin dış etkenlerden, tamamen arındırılmasını esas alan bir masajdır. Vücudun ağırlıklı olarak kol ve dirsek bölgesi kullanılarak yapılan ritmik ve akışkan bir masaj türüdür.

BALİ MASAJ

Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerekçok daha derinlere etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelemesinin tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağnüstü bir rahatlama elde edilir.

KLASİK MASAJ

Klasik masaj olaraktan adlandırılan bu yöntem tüm masaj çeşitleri arasında belki de en çok kullanılan teknik isveç usulü masaj genel yapısıyla beş temel teknikten oluşuyor. Bu tekniklerin her biri üst kas katmanları hedef alınarak kanın kalbe akışı yönünde uygulanmaktadır. Terapi uzmanı etheric yağlardan oluşan bir karışımı uzun ve kayıcı sıvazlamalarla cilt üzerinde yayar böçylece hedef alınan kas grubu rahatlamaya başlar. Söz konusu tekniklere sadık kalınarak tüm vücuda uygulanan aynı sıvazlama hareketleriyle masaj sona erdirilir.

MANUEL TERAPİ

Bazı fiziksel rahatsızlıkların nüksetmesi sonucunda fizyoterapist tarafından özel bir teşhisle manuel olarak yapılan küratif müdahale şeklidir. Manuel terapi sırasında kişinin sinir sistemi eklem ve diz problemleri kas spzmları bölgesel olarak değerlendirilip gerekli tedavi ona göre uygulanır. Bu program esnasında mutlaka uzun süreli tedavi esas alınmalıdır.

LENF DRENAJ MASAJI

Elle yapılan lenf drenajın cilt hastalıkları tedavisinde ameliyat öncesi şişkinlik ve cerrahi operasyon sonrası ödem oluşumunda hamilelik çizgilerinin giderilmesinde yoğun olarak başvurulan etkili bir uygulamadır.

SELÜLİT MASAJI

Selülit oluşumuna yol açan en önemli etken vücut içerisindeki local dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşım sistemindeki bölgesel bozukluklar ve yağ dokusundaki artışlar toksik madde birikimine yol açar. Selülit masaj ise sistemin düzensizleştiği bu bölgeleri uyararak local dolaşımı active eder ve söz konusu lokalizasyondaki dokuların taze oksijen ile beslenmesini sağlayarak prüzlü görünümün azaltılmasına yardımcı olur.

SHİATSU

Japonica da shiv e atsu sözcükerinin kelime anlamları sırasıyla parmak ve baskı olarak verilmektedir. Parmakla baskı yaparak tedavi etmek prensibine dayanan bu uygulama sırasında insan bedeninin belli kritik noktalarına el parmakları ile yapılan bası hareketleri uygulanır. Genel sağlık durumunun sürekliliği bakımından özellikle bazı hastalıkların tedavisinde de ek kür olarak tavsiye edilmektedir.

CİLT BAKIMLARI

Normal karma ve yağlı ciltler için arındırıcı bakım hassas ciltler için yatıştırıcı ve onarıcı bakım neme ihtiyacı olan tüm ciltler için özel bakım yaşlanma etkilerini geciktiren onarıcı ve yenileyici bakım cildiyeniden şekillendiren sıkılaştırıcı ve onaırıcı bakım.

VÜCUT BAKIMLARI

Arındırıcı ve pürüzsüzleştirici vücut bakımı selülit giderici ve inceltici vücut bakımı sıkılaştırıcı ve onarıcı vücut bakımı yenileyici ve rahtatlatıcı ipek masajı.

Daha iyi bir tatil deneyimi için uygulamamızı indirin.